Jak wybrać dobrą firmę transportową? 4 praktyczne wskazówki

Wybór odpowiedniej firmy transportowej, której powierzymy przewóz różnego rodzaju towarów, nie jest taki prosty. Trzeba bowiem znaleźć takiego przewoźnika, który ma sprawną i serwisowaną flotę, posiada niezbędne certyfikaty do transportu towarów, ale i ma dobry kontakt z klientem. Czym więc kierować się wybierając firmę transportową?

Kompleksowe usługi firmy transportowej

Firma transportowa powinna charakteryzować się profesjonalizmem i kompleksową obsługą, co jest widoczne w oferowanych przez nią usługach. Niektórzy przewoźnicy zajmują się nie tylko transportem drogowym, ale też morskim, lotniczym, chłodniczym czy ponadgabarytowym. Bywa, że w ofercie znajdziemy też magazynowanie i logistykę mebli. Pełna obsługa logistyczna jest istotna z punktu widzenia klienta. Oznacza to, że firmy transportowe odciążą nas w wielu czynnościach, na które sami musielibyśmy poświęcić sporo czasu.

Dobrze wyposażona flota

Szczególnie istotna jest także flota firmy transportowej. Pojazdy, którymi będą przewożone nasze towary, powinny być regularnie sprawdzane i serwisowane. Dobrze więc przed podpisaniem umowy z firmą dopytać, kiedy były kupowane pojazdy, jaki jest ich stan, czy mają aktualne przeglądy stanu technicznego, czy są przystosowane do przewozu konkretnego rodzaju produktów itp. Odpowiednia i nowoczesna flota ma wpływ nie tylko na sprawny transport, ale też na bezpieczne dowiezienie towarów do celu, bez utraty ich wartości.

Doświadczenie firmy transportowej

Poszukując dobrej firmy transportowej, warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie. Koniecznie trzeba więc sprawdzić od kiedy jest obecna na rynku i jakie są o niej opinie w Internecie. Obecnie firm transportowych na polskim rynku nie brakuje, ale nie wszystkie są warte uwagi. Dobrze jest więc sprawdzić, jakie certyfikaty ma dana firma, czy posiada uprawnienia do przewozu towarów, jakie my chcemy przekazać do transportu. To w szczególności dotyczy tak delikatnych produktów jak warzywa, owoce, nabiał, wyroby cukiernicze, napoje, ryby i owoce morza, a także rośliny czy kwiaty. Istotne przy tym jest przewożenie przy wykorzystaniu specjalnych chłodni w temperaturze kontrolowanej. Warto też dowiedzieć się, czy jako klienci możemy monitorować pozycję pojazdu i czy możliwe jest ubezpieczenie ładunków na czas transportu. Jeśli jest taka szansa, koniecznie trzeba sprawdzić wiarygodność firmy transportowej. Wystarczy zajrzeć do rejestru przedsiębiorców, by przekonać się, czy taki przewoźnik istnieje.

Opinie w Internecie i ceny usług

Opinie w Internecie również mogą być cennym źródłem informacji odnośnie wykonywanych przez przedsiębiorstwo usług, komunikacji z klientem, stanu floty itp. Warto więc poszukać wszelkich opinii na temat firmy transportowej, być może na stronie internetowej będą widniały referencje od poprzednich klientów.

Wybierając firmę transportową, na pewno nie można kierować się wyłącznie ceną. Jeśli ktoś oferuje usługi transportowe za podejrzanie niskie stawki, może to oznaczać, że dana firma oszczędza na serwisowaniu i wyposażeniu floty lub kieruje się ilością, a nie jakością, co w przypadku logistyki nie powinno mieć w ogóle miejsca.w temacie: ,