Pojemniki masarskie, to inaczej specjalne pojemniki służące do przechowywania mięsa. Szczególnie przydają się one w gastronomii, a także w transporcie towarów i w sklepach spożywczych. Gdzie można je kupić? Jakie są rodzaje pojemników masarskich?
- Czym są pojemniki masarskie?
- Gdzie kupić pojemniki masarskie?
- Jakie rodzaje pojemników masarskich są dostępne na rynku?
Czym są pojemniki masarskie?
Jak zostało wspomniane, pojemniki masarskie to po prostu opakowania, w których możliwe jest przechowywania, transportowanie i przenoszenie produktów mięsnych, między innymi w magazynach i chłodniach. Mogą mieć one różną wielkość i kształt, ale ich cechą wspólną jest to, że muszą być wykonane z odpowiednich materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Innymi słowy, ich parametry są odgórnie ustalone przez przepisy prawa i wymogi sanitarne.
Gdzie kupić pojemniki masarskie?
Choć produkty te mają specjalistyczne przeznaczenie i najczęściej wykorzystuje się je w biznesie, a nie na co dzień, ich zakup wcale nie jest trudny. Rynek spożywczy jest bardzo rozbudowany, a co za tym idzie, zapotrzebowanie na takie artykuły nie jest małe. W ten sposób ich zakup nie należy do skomplikowanych, a w Polsce znajdzie się wielu producentów, którzy je tworzą i dostarczają. Zdecydowanie w pojemniki masarskie do użytku przemysłowego powinno się zaopatrywać przede wszystkim u sprawdzonych dostawców, którzy posiadają odpowiednie certyfikaty. Rzec jasna, najłatwiej takich producentów poszukać w internecie, gdzie będzie można na ich stronie przejrzeć dostępne oferty i je porównać między sobą.
Jakie rodzaje pojemników masarskich są dostępne na rynku?
Zdecydowanie jeżeli chodzi o wybór pojemników masarskich, to na rynku można znaleźć ich naprawdę wiele. Mogą się one między sobą różnić przede wszystkim wielkością – w zależności od rodzaju towaru, jego ilości czy wagi, z pewnością parametr ten należy wziąć pod uwagę.
Po drugie, istotną kwestią będzie materiał wykonania. Współcześnie najczęściej spotykane są pojemniki plastikowe i ogólnie rzecz ujmując wykonane z tworzyw sztucznych. Są ekologiczne (recykling) oraz łatwe do utrzymania w czystości i wytrzymałe.
Po trzecie można też znaleźć pojemniki masarskie bez pokrywy oraz z pokrywą. Pierwsze z nich najczęściej wykorzystywane są do transportu luźnych produktów, np. w gotowych już opakowaniach, dzięki czemu mają też zapewnioną wentylację i przepływ powietrza. Z kolei pojemniki zamykane gwarantują, że mięso nie wypadnie, jak również stosowane jest w celu odizolowania produktów od siebie, aby się nie mieszały i aby nie dostawały się do nich zanieczyszczenia z zewnątrz.
Ostatnia czwarta kwestia dotyczy kolorów. Teoretycznie nie ma to większego znaczenia, choć zdecydowana większość pojemników masarskich jest czerwona. Dlaczego? Konkretnego powodu nie ma poza faktem, że jest to barwa uniwersalna, a przez to łatwa do zaakceptowania. Oczywiście należy pamiętać, że nie jest to żaden bezwzględny wyznacznik, ponieważ pojemniki masarskie mogą występować w różnych wersjach kolorystycznych.
w temacie: pojemnik na mięso, pojemniki masarskie