Taśma Gorilla to wiodący produkt amerykańskiego producenta taśm i klejów Gorilla Glue Polska. Produkty mają bardzo wysoką jakość, a ponieważ wytwarzane są w USA trzeba importować je do Polski. To wszystko powoduje, że produkty nie należą do najtańszych, ale jedno można powiedzieć – są warte każdej złotówki. Zwłaszcza niebywale mocna, odporna i „dająca radę” w każdej sytuacji taśma naprawcza Gorilla Tape.

Pierwsza próba wprowadzenia produktu na rynek masowy, do sklepów z narzędziami, akcesoriami metalowymi i marketów budowlanych DIY w Polsce zakończyła się niepowodzeniem. Jedną z przyczyn był zbyt niski budżet na masową kampanię marketingową w mediach takich jak Internet, telewizja czy outdoor. Dlatego dotychczasowy dystrybutor potrzebował przemyślenia swojej strategii marketingowej i podjęcia kolejnej próby osadzenia produktów na rynku, przy ograniczonym budżecie.

Wykonaliśmy 2 rzeczy:
Po pierwsze wykorzystaliśmy mocną stronę produktów jakim jest opakowanie z wizerunkiem goryla, krzykliwe kolory i stworzyliśmy koncepcję Zestawu Dla Majsterkowicza. Spakowaliśmy do specjalnie zaprojektowanego pudełka kilka produktów, które pojedynczo cieszyły się umiarkowanym powadzeniem. Natomiast w opakowaniu, jako ZESTAW stały się świetnym produktem na prezent, upominek firmowy i przyniosły wzrost sprzedaży.

Jaki jest Zestaw Dla Majsterkowicza Gorilla? Nietuzinkowy, żartobliwy, robiący na obdarowanych prawdziwy efekt „WOW”. Co najważniejsze, spełnia doskonale swoją funkcję doceniania tych, którym dajemy prezenty – jest wartościowy – w środku znajdują się produkty wysokiej jakości i już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to tani produkt marketowy. Widać też, że jest to prezent z pomysłem – ktoś naprawdę poświecił trochę czasu, aby znaleźć coś wyjątkowego, oryginalnego i mniej „oklepanego” niż krawat, skarpetki czy butelkę whisky.

Po drugie postawiliśmy na rozwój taśmy naprawczej Gorilla Tape, jako produktu, który ma największe szanse przyjąć się na rynku. Taśma Gorilla Tape jest po prostu genialna. Stworzyliśmy dla tego produkt prostą stronę internetową – narzędzie do sprzedawania produktu przez Internet. Znaleźliśmy również dystrybutora branżowego – PATeam z Wrocławia – dystrybutora materiałów i akcesoriów do branży koncertowej, „eventowej”, nagłośnieniowej, czyli firmę, która działa tam,  gdzie produkt już się sprzedawał. Całość działań zakończyła się powodzeniem i od stycznia 2015 roku to właśnie PATeam jest generalnym dystrybutorem produktów Gorilla na Polskę.

 

Taśma Gorilla Tape WrocławPATeam
ul. Nulla 18/4, 51-677 Wrocław
http://tasmagorilla.pl
branża: systemy nagłośnieniowe, materiały i akcesoria do realizacji dźwięku

zakres współpracy: koncepcja serwisu internetowego i zestawu prezentowego Gorilla

korzyści dla klienta: dostarczenie gotowych narzędzi marketingowych;

• strona www,
• profil Facebook,
• zestaw prezentowy.


< POWRÓT
ZAPYTAJ O OFERTĘ >>>