Jakie inspiracje znajdziesz w salonie z łazienkami?

Jak urządzić łazienkę, aby była funkcjonalna, a jednocześnie stała się dla nas miejscem relaksu i odprężenia? Na jakie wyposażenie łazienek warto zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania warto szukać w salonach z łazienkami, gdzie możemy zobaczyć efekt końcowy i znaleźć wiele inspiracji.

Jakie płytki do łazienki?

Remont łazienki zazwyczaj zaczynamy od płytek, dopiero później zastanawiamy się nad wyborem szafek łazienkowych, wanny i innych elementów wyposażenia. Jednak jak wybrać te odpowiednie, gdy na rynku jest tak wiele różnych modeli? Czy lepiej zdecydować się na klasyczne, białe kafelki czy wybrać duże, marmurowe płytki włoskich producentów?

Płytki łazienkowe powinny być przede wszystkim odpowiednio dobrane do rozmiaru pomieszczenia. Warto też od razu zdecydować się na konkretny styl wnętrza. Inspiracji można szukać w salonie łazienek oraz na stronach internetowych, gdzie nie brakuje oryginalnych aranżacji. Salon z łazienkami (np. bellamica.pl) to również dobre miejsce, aby zobaczyć końcowy efekt, w końcu dużo łatwiej porównuje się gotowe wnętrza niż te widziane na ekranie monitora.

Wybierając płytki, warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane, oraz ich kształt. Coraz bardziej popularne stają się designerskie kafelki o nieregularnych kształtach, które nadają wnętrzu wyjątkowego stylu. W salonach coraz częściej możemy też spotkać duże, marmurowe płytki lub te ze złotymi mozaikami. Takie kafelki sprawdzą się w industrialnych wnętrzach oraz łazienkach w stylu glamour.

Łazienka w stylu SPA

Osoby, dla których łazienka jest w dużej mierze miejscem relaksu, powinny pomyśleć o wnętrzu w stylu SPA. Taka łazienka powinna być przede wszystkim wyposażona w dużą, wygodną wannę z funkcją hydromasażu i wyprofilowanym podparciem pleców. Łazienkę w stylu SPA zazwyczaj wykańcza się kamiennymi płytkami lub tymi imitującymi drewno, które bez problemu można znaleźć w dobrych salonach z łazienkami. Podstawowym elementem wyposażenia takiego wnętrza są również lustra oraz świeczki i kadzidełka, które nadadzą temu miejscu wyjątkowego charakteru.

łazienka-w-stylu-industrialnym-inspiracje

Salon łazienek – wnętrza stylu industrialnym

Ostatnio bardzo popularne stały się także wnętrza w stylu industrialnym i loftowym. Co ciekawe nie dotyczy to tylko pokoi dziennych i kuchni, ale również łazienek. W salonach można znaleźć wiele projektów charakteryzujących się prostą, minimalistyczną formą. W takich łazienkach króluje cegła, beton i metal. Charakterystyczne dla takiego wnętrza są również szare dodatki oraz blaty i szafki łazienkowe w pełni wykonane z drewna. Nowoczesne łazienki zazwyczaj wyposażone są w kabiny prysznicowe lub niewielkie wanny na nóżkach.

Czerwona łazienka

Spore zainteresowanie budzi również czerwona łazienka, która coraz częściej pojawia się w propozycjach salonów. To dużo ciekawsze rozwiązanie niż sterylne, białe wnętrze. W takich projektach zazwyczaj znajdziemy panele na podłodze, czerwone ściany i białe meble łazienkowe.