Jakie podajniki na papier do toalety w biurze?

Toalety w przestrzeni publicznej, np. w biurze, są miejscami, gdzie nieco trudniej niż w domu zadbać o zachowanie higieny. W tym celu warto skorzystać z podajników na papier do toalety. Ich zastosowanie pozwoli na poprawę warunków sanitarnych w toalecie oraz zwiększy komfort pracowników z korzystania z niej.

Rodzaje podajników na papier

Na rynku znaleźć można bardzo bogatą ofertę podajników na papier toaletowy. Producenci starają się, aby oferowane przez nich rozwiązania był praktyczne, higieniczne oraz estetyczne. Podajniki różnią się między sobą: materiałem wykonania, wielkością lub dostępnością innych funkcji usprawniających korzystanie z ogólnodostępnej toalety. Podajniki na papier porównasz na www.silcopolska.pl – stronie renomowanych dostawców rozwiązań higienicznych dla wielu branż. Zazwyczaj dzielą się na te przeznaczone do papieru w listkach oraz w rolce (te drugie stanowią popularniejsze rozwiązanie). Papier może być wyciągany od spodu podajnika lub przez otwór w jego przedniej części. Dodatkowo rozróżniamy podajniki ze względu na ich kształt oraz materiał wykonania – plastik oraz metal.

Dozowniki ręczników papierowych

Papier toaletowy nie jest jedynym z artykułów papierowych wykorzystywanych w biurowych toaletach. Dużą popularnością cieszą się papierowe ręczniki, które są dużo bardziej higienicznym rozwiązaniem niż klasyczne, materiałowe, znane nam z naszych domów. Podobnie jak w przypadku podajnika na papier toaletowy, na rynku możemy znaleźć dozowniki do ręczników w listach oraz w rolce, a także centralnego dozowania. Wśród rozwiązań pozwalających na pobranie ręcznika wyróżniamy dozowniki:

  • ręczne,
  • manualne, w których należy pokręcić korbką w celu wysunięcia się ręcznika,
  • automatyczne wysuwające papier po uruchomieniu czujnika.

Na rynku znajdują się modele dozowników z plastiku, bardziej wytrzymałego materiału ABS oraz stali. Warto podkreślić, że dozowniki do ręczników papierowych to świetne rozwiązanie nie tylko dla firm, ale i do domów – bardzo dobrze sprawdzą się w kuchni.

Jak wybrać podajniki na papier do biura?

Wybierając podajnik na papier toaletowy do biura, warto skupić się na 4 kluczowych kwestiach. Pierwszą z nich jest materiał, z którego wykonano element. Powinien być wytrzymały, by służył przez lata, co wpłynie na obniżenie kosztów. W biurach wystarczający będzie plastikowy podajnik. Dodatkowo istotny jest jego rozmiar. Powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia, ale i do częstotliwości odwiedzania toalety przez pracowników, by mógł pomieścić odpowiednią ilość papieru. W kwestii kształtu warto zdecydować się na model o zaokrąglanych rogach. W jego przypadku zachowanie higieny jest dużo łatwiejsze niż w tych z ostrymi zakończeniami. Ponadto należy wybrać funkcjonalny podajnik, by używanie go nie przysparzało pracownikom problemów. W przypadku dużych biurowców dobrym rozwiązaniem jest wybór podajników z zamkiem, który zabezpiecza papier oraz ręczniki przed kradzieżą.

Czy wybór podajnika ma znaczenie?

Mimo iż mało kto zwraca uwagę na podajniki na papier w biurze, są to bardzo ważne elementy toaletowy architektury. Warto wybrać estetyczny model, który wtopi się w otoczenie i nie będzie przyciągał uwagi. Dodatkowo dobrze dobrany podajnik w całości osłoni papier lub jego rolkę, co wpłynie pozytywnie na zachowanie odpowiedniego poziomu higieny. Kolejnym z istotnych aspektów jest fakt, że podajniki mieszczą w sobie większy zapas papieru, niż tradycyjny uchwyty na rolki, przez co ich uzupełnienie będzie rzadsze.