Konto firmowe z terminalem — co warto wiedzieć o tej promocji bankowej?

W wielu przypadkach założenie konta bankowego jest w zasadzie koniecznością. Jeśli chcemy sprawnie funkcjonować we współczesnym świecie, a zwłaszcza gdy prowadzimy własny biznes, to korzystanie z usług bankowych jest czymś nieodzownym. Skoro więc musimy wybrać jedną z wielu dostępnych na rynku ofert, warto postawić na tę, która zapewni nam jak najwięcej korzyści. W tym celu należy przyjrzeć się bliżej temu, jakie promocje bankowe są kierowane w naszą stronę, a trzeba przyznać, że jest ich sporo.

Promocje bankowe dla firm

Praktycznie każdy działający na polskim ryku bank ma w swojej ofercie konto przeznaczone specjalnie dla przedsiębiorców. W związku z tym konkurencja jest spora, dlatego też instytucje finansowe często decydują się na stworzenie specjalnych ofert dla firm. Możliwości jest naprawdę dużo, niektóre banki oferują specjalne premie za założenie konta, do tego dodatki w postaci darmowej karty płatniczej, lub gotówki za aktywne korzystanie z rachunku. Większość promocji jest ograniczona czasowo, nie są to stałe punkty w ofercie. Zdarza się, że kilka banków proponuje swoim klientom warunki, które na pierwszy rzut oka są podobne, dlatego zawsze należy zapoznać się ze szczegółami każdej oferty, konta firmowe w różnych bankach podejrzysz na zgarnijpremie.pl. Warto przy tym korzystać z rankingów rachunków oraz internetowych porównywarek.

Ciekawą propozycję stanowią konta firmowe z terminalem płatniczym. Na czym konkretnie polegają tego rodzaju promocje?

Konto firmowe z terminalem – szczegóły promocji

Takie promocje są szczególnie korzystne dla przedsiębiorców, którzy dotychczas nie przyjmowali płatności bezgotówkowych. Banki, które chcą pozyskać ich jako swoich klientów, proponują bezpłatną dzierżawę terminala płatniczego nawet na 18 miesięcy przy założeniu konta bankowego na swoją firmę. Trzeba również pamiętać o tym, że przedsiębiorcy oferujący płatność bezgotówkową, ponoszą koszty obsługi płatności kartą, jednak korzystając z niektórych promocji, mogą tego uniknąć, bądź otrzymać spory zwrot.

Rozważając możliwość skorzystania z takiej promocji, należy wziąć pod uwagę to, czy w przypadku naszej firmy będzie to rzeczywiście opłacalne. W jakich branżach sprawdzi się zatem wprowadzenie płatności bezgotówkowych? Bez wątpienia warto to rozważyć, prowadząc sklep z handlem detalicznym, hotel, motel lub hostel, firmę usługową (salon fryzjerski, kosmetyczny, usługi szewskie itp.), restauracje, pub, lub kawiarnię. A jakie są zalety posiadania terminala płatniczego?

Dlaczego warto skorzystać z konta firmowego z terminalem płatniczym?

Coraz więcej klientów operuje kartami płatniczymi, a nie gotówką. Jeśli więc nie chcemy nikogo zrazić do korzystania z naszych usług bądź kupowania w naszym sklepie, to warto być otwartym na różne metody płatności. Nowoczesne terminale płatnicze pozwalają przyjmować zapłatę nie tylko kartą, ale również innymi sposobami, takimi jak płatności mobilne, w tym blik, Google Pay, czy Apple Pay. Ponadto korzystając z terminala, nie musimy każdego dnia dokonywać podliczenia, ani też zawozić gotówki do banku w celu jej zabezpieczenia.

Zalet korzystania z terminala płatniczego jest mnóstwo, z punktu widzenia przedsiębiorcy to także kwestia bezpieczeństwa. Im mniej gotówki posiadamy w sklepie lub innej siedzibie naszej firmy, tym mniejsze ryzyko kradzieży. Nie narażamy się również na pomyłki, które zdarzają się podczas wydawania reszty podczas płatności gotówkowych. Posiadanie terminala płatniczego to również kwestia wizerunkowa. Firmy, które otwarte są na nowe technologie i przyjmują płatności kartą, czy mobilne są postrzegane jako nowoczesne i przyjazne. Oczywiście można by wskazać również minusy takiego rozwiązanie, jednak jest ich znacznie mniej. Przykładem mogą być prowizje od transakcji, jednak w rzeczywistości są one mało odczuwalne, gdyż ich koszt jest niewielki. Jak widać skorzystanie z promocji bankowej, w której oferowany jest darmowy terminal płatniczy, to bardzo dobry pomysł.