Pomysły na wyjazd integracyjny. Jakie atrakcje najskuteczniej zintegrują zespół?

Zorganizowane wyjazdy integracyjne stają się coraz bardziej popularne. Aby jednak ich założenie było spełnione, powinno się wymyślić atrakcje, które połączą cały zespół. Mamy kilka propozycji, które świetnie się sprawdzają.

  1. Paintball
  2. Marsz na orientację
  3. Park linowy
  4. Gdy i zabawy drużynowe
  5. Ognisko

1. Paintball

Już od kilku lat żaden wyjazd integracyjny nie może odbyć się bez wspólnej gry w paintball. To świetna zabawa zarówno wtedy, gdy zespół jest kilkuosobowy, jak i w przypadku liczniejszych grup. Adrenalina i nutka rywalizacji sprzyja… integracji. Pracownicy muszą się wspierać, działać razem. A gdy w drużynie przeciwnej znajduje się szef, to cóż, emocje rosną.

Tylko aby paintball nie zakończył się przykrym wypadkiem lub nie znudził się zbyt szybko, potrzebny jest ktoś, kto będzie nadzorować całą zabawę oraz przygotuje różne scenariusze rozgrywek. Najlepiej też, jeśli wszystko odbywa się na nierównym terenie, wśród drzew. Dlatego największą popularnością cieszą się imprezy firmowe w górach. A jak je sprawnie zaplanować? To wcale nie musi być trudne. Wyjazd integracyjny w góry zorganizujesz z fachową pomocą Base Camp, która oferuje wiele wariantów zabaw, m.in. paintball.

2. Marsz na orientację

Szukasz alternatywy dla paintballu lub rozrywki na drugi dzień? Obowiązkowym punktem programu powinien być marsz na orientację, odbywający się oczywiście w lesie. Jak to wygląda? Zespół znowu dzielony jest na dwie drużyny. Każda z nich dostaje mapę, na której zaznaczone są punkty. A w nich znajdują się zagadki lub przedmioty, które trzeba zdobyć. Wygrywa ten, który pierwszy wróci do bazy.

Podczas marszu na orientację potrzebna jest pełna kooperacja, wszyscy członkowie zespołu muszą być zgodni, brać czynny udział w zabawie. To najlepszy sposób na to, aby zintegrować nawet te osoby, które na co dzień ze sobą nie rozmawiają. A chęć pokonania drużyny przeciwnej tylko dodaje wszystkiemu emocji.

3. Park linowy

Na wysokości, gdy twoją jedyną asekuracją jest lina, wszystkie konflikty idą w zapomnienie. Dlatego warto pomyśleć o zabraniu swoich pracowników do parku linowego. Tam teoretycznie każdy chodzi sam, w praktyce jednak łatwo dać się ponieść zabawie i wspólnie kibicować tym, którzy mają chwile zawahania przed kolejną przeszkodą.

Park linowy to również doskonały sposób na to, aby chwilę odetchnąć… przed kolejną rywalizacją.

4. Gdy i zabawy drużynowe

Czasami nie trzeba wymyślnych rozrywek, aby wszyscy się dobrze bawili. Wystarczą gry i zabawy drużynowe, które są znane z dzieciństwa. Plusem jest to, że nie da się znudzić, ponieważ każda gra trwa po kilka, kilkanaście minut, potem nadchodzi czas na kolejną.

Ważne jest, aby zabawa była różnorodna, brała pod uwagę udział każdego uczestnika. Nie może też zabraknąć zabawnych akcesoriów, które będą wszystko utrudniać. Nie martw się, firmy, zawodowo zajmujące się organizacją wyjazdów integracyjnych, takich scenariuszy mają wiele. Aczkolwiek samodzielne planowanie i przygotowywanie podobnego przedsięwzięcia mogłoby się okazać zbyt czasochłonne.

5. Ognisko

Dzień pełen wrażeń warto zakończyć wspólnym ogniskiem, na którym każdy będzie mógł upiec własną kiełbaskę i… napić się piwa lub wina. To czas, aby się zrelaksować, porozmawiać, opowiedzieć biurowe anegdotki. Przy trzaskającym ognisku każdy szybko poczuje się swobodnie.

Ognisko na wyjeździe