Skrzynki na butelki do magazynowania i przewozu napojów — co jest ważne, kiedy wybieramy?

Przewóz butelek, zwłaszcza tych szklanych jest wyjątkowo problematyczne. W zależności od tego, jakiego rodzaju butelki transportujemy, konieczne jest wykorzystanie odpowiednich skrzynek oraz pojemników, które zabezpieczają je podczas transportu. Konieczna jest w tym zakresie wyjątkowa ostrożność oraz znajomość podstawowych zasad, dotyczących przewozu butelek. Jakiego rodzaju skrzyni są do tego potrzebne? Na to pytanie, odpowiadamy poniżej.

  1. Skrzynki na butelki – co jest ważne?
  2. Jakie skrzynki na butelki?
  3. Czy warto inwestować w skrzynki na butelki?

1. Skrzynki na butelki – co jest ważne?

Bez względu na to, czy przewożone butelki są puste, czy pełne, nadal wymagają specjalnych względów podczas transportu. Szkło, bardzo łatwo ulega zniszczeniu, a nawet najmniejsza rysa czy pęknięcie, może spowodować zniszczenie butelki i tym samym, dalsze szkody. W żadnym wypadku nie mogą być one przewożone luzem, jedynie w specjalnych przegrodowych pojemnikach. Skrzynki na butelki przegrodowe, różnych rozmiarów oferuje Bekupast, są one przystosowane do transportu butelek i odpowiednio zabezpieczają je podczas jazdy. Butelki szklane są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia w trakcie transportu niż jakikolwiek inny towar. Jeżeli nie zostaną one zabezpieczone, jak należy wówczas będące narażone na wszelkiego rodzaju wstrząsy, mogą się poobijać i zniszczyć.  Skrzynki na butelki są zaprojektowane pod kątem konkretnych rodzajów butelek, zatem można w nich transportować różnego rodzaju napoje, wodę mineralną, wino czy piwo.

2. Jakie skrzynki na butelki?

Wbrew pozorom, skrzynka skrzynce nie równa. W zależności od rodzaju przewożonego napoju i tym samym innego typu butelki wymagana jest inna skrzynka. Inaczej bowiem przewozi się zwykłe napoje, inaczej piwo czy wino, a jeszcze inaczej inne alkohole. To, co łączy skrzynki do przewozu butelek, to specjalne przegródki, w których umieszcza się pojedynczo butelki. Są oddzielone od siebie, dzięki czemu nie obijają się jedna o drugą i nie spowodują w ten sposób żadnych uszkodzeń czy szkód. Skrzynki różnią się od siebie pojemnością oraz wysokością zatem w zależności od rodzaju butelek, należy wybrać inną skrzynię. Przykładowo, w przypadku butelek na zwykłe napoje wystarczą niskie skrzynki, natomiast w przypadku wina i alkoholi, skrzynki powinny być wysokie z odpowiednio dopasowanymi przegrodami.

Pojemniki na butelki

 

3. Czy warto inwestować w skrzynki na butelki?

Zakup stosownych skrzynek na przewóz butelek jest opłacalną inwestycją. Każdemu przedsiębiorcy czy firmom powinno zależeć na tym, aby tak delikatny ładunek, jakim bez wątpienia są szklane butelki, nie został uszkodzony. Towar rozbity, uszkodzony czy w jakikolwiek inny sposób zniszczony, generuje koszty i straty. Zakup stosownym skrzynek zabezpieczających ich w trakcie przewozu sprawi, że wydane pieniądze szybko się zwrócą. Bezpieczeństwo towaru to kwestia priorytetowa. Takie rozwiązanie sprawdzi się z pewnością w przypadku hurtowni, magazynów, jak również w przypadku małych firm oraz prywatnych właścicieli, którzy muszą transportować większą ilość napojów.w temacie: