Wydruk książki, wizytówek, etykiet… Jakie usługi oferują nowoczesne drukarnie?

Usługi drukarni wciąż cieszą się dużą popularnością, głównie z tego względu, iż idąc z duchem czasu, oferują coraz to nowsze usługi dopasowane do oczekiwań klientów. Można więc za ich pomocą wydrukować książki, wizytówki, ulotki, etykiety i wiele innych produktów. Co konkretnie mają nam do zaoferowania współczesne drukarnie?

Jak wygląda współczesna branża drukarska?

Wiele osób wychodzi z założenia, że słowo drukowane powoli odchodzi do lamusa zastępowane technologią cyfrową i online. Coś w tym jest, ale nie do końca. Przede wszystkim, nawet dziś druk jako taki odgrywa bardzo istotną rolę, choć w ciągu minionych wieków przeszedł on wiele zmian, głównie w kierunku cyfryzacji. Zmieniło się podejście do poligrafii, a także technologia. Branża ta w najbliższym czasie raczej nie upadnie, zwłaszcza że wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na produkty i materiały niezbędne do dotarcia do klientów. Z tego też względu, zakres usług poligraficznych znacząco się poszerzył.

Druk książek wciąż popularny

Jedną z głównym usług oferowanych przez drukarnie, nadal pozostaje wydawanie książek. Choć coraz większą rolę odgrywają e-booki, księgarnie wciąż zasypywane są drukiem, który cieszy się popularnością wśród osób ceniących sobie tradycyjne książki. Nie jest to nic ani dziwnego, ani niezwykłego.

Wizytówki sztandarową usługą drukarni

Obecnie główną gałęzią działalności drukarni są usługi bezpośrednio powiązane z marketingiem i reklamą. Do nich należy między innymi drukowanie wizytówek różnego typu – tradycyjnych, składanych, firmowych, papierowych, plastikowych, tłoczonych, metalizowanych i wiele, wiele innych. Wybór będzie zależał od danej drukarni i zapotrzebowań klienta.

Etykiety wśród ofert drukarni

Chodzić tu będzie oczywiście o etykiety bardzo różnego przeznaczenia. Między innymi na słoiki typu dżemy, miody, przetwory, a także na butelki i to w wielu kształtach, kolorach i projektach graficznych. Z pewnością po takie rozwiązania sięgną firmy z branż przemysłowych i wytwórczych.

Foldery reklamowe standardem wśród ofert drukarni

Często spotykaną usługą w drukarniach jest także tworzenie folderów reklamowych, które mogą być wykorzystywane w wielu różnych branżach. Od sklepów, przez biura podróży, aż po usługi bankowe i inne. Opcji jest dużo, podobnie jak możliwości marketingowe, jakie dają foldery.

Kalendarze – różne rodzaje

Chodzi nie tylko o kalendarze, które każdy z nas może kupić w dowolnym sklepie, ale i te robione na zamówienie przez firmy, instytucje i organizacje. Mogą występować w najróżniejszych formach – jednodzielne, dwudzielne, trójdzielne, czterodzielne, spiralowane, książkowe, biurkowe, piramidki i inne. Opcji jest dużo.

Drukarnia jako dystrybutor gadżetów reklamowych

Ogólnie rzecz ujmując drukarnie pełnią teraz ważną funkcję w dystrybucji gadżetów reklamowych. Oferują one między innymi spersonalizowane notesy, kubki ze specjalnym nadrukiem, papier firmowy, plakaty, podkładki, segregatory, teczki, smycze czy teczki. Każde z nich może posiadać inną szatę graficzną, w zależności od zapotrzebowań klientów. Możliwości są ogromne, co tylko potwierdza, że branża poligraficzna prędko upaść nie może.w temacie: , ,