Księgowość na Śląsku. Ile kosztuje księgowa w Katowicach, Bytomiu, Chorzowie…?

Księgowość w firmie pełni bardzo istotną funkcję, umożliwiającą działanie przedsiębiorstwa bez niepotrzebnych problemów. Wiąże się to jednak z pewnymi niezbędnymi kosztami. Jaka jest cena księgowości na Śląsku w różnych miastach? Co ma wpływ na koszty?

Jak wygląda wybór księgowości na Śląsku?

Jeżeli chodzi o księgowość w województwie śląskim, żaden przedsiębiorca nie powinien mieć z tym większego problemu. Ta dość spora aglomeracja miejska ma nam do zaoferowania wiele biur rachunkowych, które działają albo na konkretnym terenie, albo obejmuje swoim zasięgiem miasta ościenne czy nawet całe województwo. Specjalizacje takich firm także mogą być zróżnicowane – jedne zajmować się będą tylko małymi firmami, inne tylko dużymi, albo takimi działającymi na zasadzie korporacji. Opcji jest sporo i prowadząc swój biznes na Śląsku, z pewnością znajdzie się odpowiednią ofertę usług księgowych, dopasowanych do potrzeb. Cenniki pod tym względem także mogą być mocno zróżnicowane.

Ile kosztuje księgowość w Katowicach?

Stolica Śląska z pewnością ma nam najwięcej do zaoferowania, jeżeli chodzi o możliwości prowadzenia księgowości. Ceny takich usług są bardzo zbliżone do średniej krajowej i raczej nie wyróżniają się na tym tle szczególnie. Oczywiście wiele będzie zależało od danej firmy, a także od zakresu usług oraz samych klientów. Na przykład koszt prowadzenia księgi przychodów i rozchodów dla jednoosobowej działalności to koszt około 130 zł miesięcznie. Z kolei prowadzenie ksiąg handlowych to już wydatek w wysokości 400 zł miesięcznie. Inne koszty będą kadr i płac, ryczałtu czy dodatkowych usług.

Ile kosztuje księgowość w Bytomiu?

Bytom jest miastem o wiele mniejszym, do tego pod wieloma względami uważanym za mniej atrakcyjne miejsce do prowadzenia biznesu, choć jednocześnie jednym z tańszych. Ceny usług księgowych nie odbiegają tu jednak zbytnio od normy, jeżeli chodzi o ogólnokrajowe standardy. Prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów to cena około 150 zł, obsługa kadrowo-płacowa to 60 zł za jednego pracownika, księgi rachunkowe to już ponad 900 zł, a tworzenie umów cywilnoprawnych to koszt 40 zł. Są to oczywiście przykładowe ceny, które w różnych biurach mogą się między sobą różnić.

Ile kosztuje prowadzenie księgowości w Chorzowie?

Mogłoby się wydawać, że w Chorzowie nie powinno być wyższych cen, niż w stolicy Śląska, ale jest inaczej, choć oczywiście podawane przykłady są pewną średnią i nie uwzględniają pojedynczych przypadków. Tak więc za prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów zapłaci się mniej więcej od 200 zł, a za kadry i płace od 60 zł. Chcąc zlecić prowadzenie ksiąg rachunkowych, należy liczyć się z kosztem ponad 900 zł za miesiąc i więcej, w zależności od ilości dokumentów, a złożenie deklaracji PIT wyniesie nas trochę więcej niż 50 zł.

Ile kosztuje prowadzenie księgowości w Gliwicach?

Jak na tym tle wypadają Gliwice? Bardzo podobnie w stosunku do innych miejscowości i nie odchodzą zbytnio od średniej, co jest pewnym plusem. Cena za księgi przychodów i rozchodów wynosi od 190 zł w górę, a obsługa kadrowa wiąże się z kosztem od 60 zł, jeżeli w firmie mają być prowadzone księgi rachunkowe, tutaj zapłaci się od 1000 zł wzwyż. Deklaracje PIT to 50 zł, a tworzenie umów cywilnoprawnych to 40 zł od jednego dokumentu.

Rzecz jasna podane wyżej przykłady kosztów są mocno uśrednione dla całych miejscowości. Jak zostało już wspomniane na początku, wiele będzie zależało od danego biura rachunkowego, jego cennika, a także rodzaju usługi tego do kogo są kierowane. Najczęściej cena prowadzenia księgowości jest też ustalana indywidualnie dla danego klienta.w temacie: ,